Vybírat dárky, ať už komukoli, může být pořádně nevděčný úkol. Situace se zdá být jednodušší u žen, které ocení parfémy, kosmetiku i nejrůznější poukazy na oblečení. V případě mužů je to mnohem těžší – ať už vybíráte dárek pro manžela, kamaráda nebo kolegu. Zdánlivou „bezvýchodnost“ situace ale mohou výborně řešit dárky praktické - pro radostk snědku, nebo ty užitečné. Možná si řeknete, že takových dárků existují mraky… Jak tedy mezi nimi vybrat ten pravý? Máme pro vás báječný tip! Vybírejte dárky tematické – pro sportovce sportovní, pro gurmány plné chutí. A co takoví kamioňáci? V tomto případě pro vás máme pár konkrétních tipů.

Praktická výbava na cesty se vždycky hodí

Pokud upřednostňujete praktičnost před originalitou, jsou vaše možnosti téměř neomezené. Jen se zamyslete, co všechno může řidič na dalekých cestách ocenit. Takový držák na mobilní telefon, protiskluzová podložka na palubní desku, která udrží klíče i mobil, nebo kufřík s nářadím pro případ, že by se po cestě něco pokazilo – to všechno jako když kamioňák najde. Stejně užitečná může být výkonná baterka, nebo pohodlný ergonomický polštář, díky kterému nebude dotyčného trápit bolest krční páteře. Skvělým tipem pro všechny řidiče, bez rozdílu velikosti vozidla, je pak alkohol tester. Všechny tyto věci se přitom dají sehnat ve velmi vkusném provedení, z kvalitních materiálů a dokonce i v dárkovém balení!

 Cestou necestou

Pohodlí, vtip a památka v jednom

V případě, že patříte do druhé skupiny, a preferujete něco, nad čím se váš milý kamioňák spíše pousměje, jděte jinou cestou. Existuje celá řada opravdu vtipných dárkových předmětů určená speciálně pro řidiče. Dobrou volbou jsou ilustrovaná trička s nápisy jako „Pirát silnic“ nebo „Polykač kilometrů“, stejně jako ve stejném stylu popsané hrnky s povedenými karikaturami řidičů. Má-li váš kamioňák opravdu smysl pro humor, mohla by jej potěšit i kosmetická série XXL šamponu a sprchového gelu, která je balením k nerozeznání od brzdové kapaliny nebo oleje.

„Jedlý“ dárkový koš vždycky potěší

Za variantu, která nezklame nikdy, se dá považovat jedlý dárkový koš s trvanlivými potravinami, který může vypadat atraktivně a zároveň řidičům vyřeší problém s mlsnou kdykoli během jejich cest. Při tvorbě takového koše se nabízí opravdu nepřeberné množství kombinací. Sáhnout můžete po všem trvanlivém, od sušenek a sladkých snacků, přes slané krekry, brambůrky, konzervy a sušené maso a salámy, až po speciální hotovky, které jsou dárkem opravdu vděčným, protože představují plnohodnotné a hlavně teplé hlavní jídlo. Jejich výběr je opravdu pestrý a na své si přijde každý, ať už milovník české nebo exotické kuchyně. Pokud chcete být skutečně originální, můžete svému oslavenci vytvořit pestrý chuťový mix. Jeho součástí mohou být klasiky jako svíčková na smetaně a vepřové maso na žampionech s rýží, plus poctivé české polévky. Záleží přitom jen na vás, zda se rozhodnete pro hotovky v sáčcích, ve sklenicích nebo pro jejich kombinace. Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv možnost, vždy na tom bude vidět, že jste to vymýšleli s láskou!

Jídlo